DEFİNECİLER AKADEMİSİ
ÖNCELİKLE SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ...
SİTEMİZDEN YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUNUZ..
AKSİ TAKTİRDE SİTEMİZİN İÇERİĞİ TAM OLARAK GÖRÜNMEYECEKTİR...
DOLAYISI İLE SİTEMİZDEKİ İŞLENMEKTE OLAN KONULARI ve KONULARA YAPILMIŞ OLAN YORUMLARI GÖREMEZSİNİZ.
PAYLAŞIMLARA KATILAMAZSINIZ PAYLAŞIM YAPAMAZSINIZ ..
SİZ GELİN EN İYİSİ ÜYE OLUN...
SIKINTI ZORLUK YAŞAMAYIN..
LÜTFEN GEÇERLİ MSN ADRESİ VERİN..
ÜYE OLDUKTAN SONRA TÜM REKLAMLAR ENGELLER GİZLENECEKTİR..
SANAL ALEMİN NİMETLERİNDEN FAYDALANARAK GİZLENEREK KÜFÜR KAFİR ETMEKLE İNSANLARI KIRMAKLA İNCİTMEKLE AŞAĞILAMAKLA BİR YERE VARILMAZ O SİZİN YETİŞTİRİLME ŞEKLİNİZİN AHLAK YAPINIZIN BASİTLİĞİNİZİN İNSAN OLAMAMANIZIN VERDİĞİ BİR ÖLÇÜYÜ GÖSTERİR..
LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

SAYGILAR : SİTE YÖNETİMİ

DEFİNECİLER AKADEMİSİ
ÖNCELİKLE SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ...
SİTEMİZDEN YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUNUZ..
AKSİ TAKTİRDE SİTEMİZİN İÇERİĞİ TAM OLARAK GÖRÜNMEYECEKTİR...
DOLAYISI İLE SİTEMİZDEKİ İŞLENMEKTE OLAN KONULARI ve KONULARA YAPILMIŞ OLAN YORUMLARI GÖREMEZSİNİZ.
PAYLAŞIMLARA KATILAMAZSINIZ PAYLAŞIM YAPAMAZSINIZ ..
SİZ GELİN EN İYİSİ ÜYE OLUN...
SIKINTI ZORLUK YAŞAMAYIN..
LÜTFEN GEÇERLİ MSN ADRESİ VERİN..
ÜYE OLDUKTAN SONRA TÜM REKLAMLAR ENGELLER GİZLENECEKTİR..
SANAL ALEMİN NİMETLERİNDEN FAYDALANARAK GİZLENEREK KÜFÜR KAFİR ETMEKLE İNSANLARI KIRMAKLA İNCİTMEKLE AŞAĞILAMAKLA BİR YERE VARILMAZ O SİZİN YETİŞTİRİLME ŞEKLİNİZİN AHLAK YAPINIZIN BASİTLİĞİNİZİN İNSAN OLAMAMANIZIN VERDİĞİ BİR ÖLÇÜYÜ GÖSTERİR..
LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

SAYGILAR : SİTE YÖNETİMİ

DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DEFİNECİLER AKADEMİSİ

DEFİNE DEFİNECİLİK VE KOLEKSİYONERLİK TREASURE, ANT ANCİENT COİNS

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  DEFİNE İŞARETLERİ VE ANLAMLARIDEFİNE İŞARETLERİ VE ANLAMLARI  
DEĞERLİ ÜYE ARKADAŞLARIMIZ YENİ YÖNETİMLE DEĞERLİ ÜYE ARKADAŞLARIMIZLA HER KONUDA BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ İYİ FORUMLAR
DEGERLİ ÜYELERİMİZ DİĞER KOLEKSİYONERLER SİTEMİZDEDE ÜYE KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR HANGİ KATAGORİDE KOLEKSİYON YAPIYORSANIZ VE ELİNİZE GEÇEN SİKKE VE OBJELERİNİN ORTALAMA FİYATLARINI ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ BİZE AİT OLAN wwwdefinecilerkulubu.com ADRESİNE ÜYE OLARAK PAYLAŞIMLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ..
En iyi yollayıcılar
catterpillar (457)
bi soruda benden Vote_lcapbi soruda benden Voting_barbi soruda benden Vote_rcap 
kepenekli çoban (370)
BURAKBEY (347)
hattap (345)
aslan54 (300)
MAMİ (266)
SİMBAT (154)
menderes1278 (153)
selim (111)
aslicix67 (109)
kontrol paneli
bi soruda benden ConfigureProfiliniz
Bilgiler
Seçenekler
İmza
bi soruda benden Kwalletmanager Sosyal
Arkadaş ve Tanınmamış
Üye listesi
Grup
bi soruda benden Newmsg Özel Mesaj
Gelen Kutusu
ÖM Gönder
bi soruda benden Kthememgr
Gözlenmiş Konular
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 197 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 12:23 pm tarihinde online oldu.
En son konular
» Kahpe saldırı bezele karakol baskını
bi soruda benden Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 1:31 am tarafından kepenekli çoban

» Ashab,ı Kehf,
bi soruda benden Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 3:50 am tarafından kepenekli çoban

» ÖNERİLERİNİZ VE İSTEKLERİNİZ
bi soruda benden Icon_minitimePerş. Ocak 20, 2011 1:28 am tarafından kepenekli çoban

» DEFİNECİLİK İŞİ PROFESYONELCE YAPILIR RUHSATLI VE BİLİNÇLİ
bi soruda benden Icon_minitimePaz Ocak 16, 2011 7:26 am tarafından sakin adam

» İKİNCİ EL CİHAZ ALIM SATIMI VE TAKASI
bi soruda benden Icon_minitimePaz Ara. 26, 2010 2:17 am tarafından kepenekli çoban

» ücretsiz vbullettin sitesi kurmak resimli anlatım,,
bi soruda benden Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 4:18 am tarafından menderes1278

» ITALYA ROMA NARNI
bi soruda benden Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 12:26 am tarafından kepenekli çoban

» İlginç bir saat‏
bi soruda benden Icon_minitimePtsi Kas. 29, 2010 11:41 pm tarafından Misafir

» Büyük Sırrın Arkeolojik Keşfi: Nuh Tufanı.
bi soruda benden Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 5:15 am tarafından kepenekli çoban

» BULANLAR BULUYOR AMA TEK TEK AMA FARKLI ŞEKİLLERDE
bi soruda benden Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 4:20 am tarafından Misafir

» Rüyada Define Görmek.
bi soruda benden Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 3:52 am tarafından Misafir

» kıyamet günü
bi soruda benden Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 4:34 am tarafından Misafir

» AYAK İŞARETİ (çözülmüş)
bi soruda benden Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 11:27 pm tarafından kepenekli çoban

» 7 DELİK Lİ TAŞ ve TAŞ YIĞMA
bi soruda benden Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 7:04 pm tarafından Misafir

» Arkeolojik Terimler Sözlüğü.
bi soruda benden Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 2:18 am tarafından menderes1278

» MEZAR ÖRNEKLERİ VE MEZARDAN ÇIKAN HEDİYELERİ
bi soruda benden Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 11:52 pm tarafından Misafir

» bir ruhsatlı define kazısından hikayeler
bi soruda benden Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 3:38 am tarafından Misafir

» 3 Yaşında Define Buldu..
bi soruda benden Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 2:43 am tarafından Misafir

» Göz testine buyrun... !!!!
bi soruda benden Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 2:16 am tarafından Misafir

» FAYDALI LİNKLER
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 8:43 am tarafından kepenekli çoban

» Define Arama İle İlgili Yasal Dayanaklar.. "Define arama ruhsatnamesi"
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:23 am tarafından menderes1278

» Bulunan Defineye Paha Biçilemiyor
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:07 am tarafından Misafir

» ALAN TARAMALAR ,,
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:02 am tarafından Misafir

» minelap 4500
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 4:00 am tarafından kepenekli çoban

» burada ne görüyorsunuz
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 2:43 am tarafından Misafir

» Cennet annelerin ayakları altındadır
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 1:15 am tarafından menderes1278

» MEYVA YETİŞTİRİCİLİĞİ
bi soruda benden Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:23 am tarafından Misafir

» Piramitlerin Sırrı.
bi soruda benden Icon_minitimeCuma Kas. 19, 2010 7:17 pm tarafından Misafir

» Denizli-sandıras dağı-define hayaliyle gölü boşalttılar
bi soruda benden Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 2:40 am tarafından kepenekli çoban

» Tarihten en güzel laf koymalar
bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 7:14 pm tarafından Misafir

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
google
hitsaati web trafik hizmetleri
döviz
HABERLER
KOD
hava durumu

bi soruda benden

YazarMesaj
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimeC.tesi Nis. 03, 2010 1:08 am

ustalarım arazide cubuklar üstüste binip tam aşagıyı gösteriyo ve altında malzeme olmuyo bu şu demek mi cubuklar yerden cıkan oksit gazına ceker ve tam nokta bulmassınız demek mi bu boşlukdada aynı şekildemi saygılarım la tşk ederim ...

En son başkan tarafından Salı Haz. 15, 2010 6:46 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: Geri: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimeC.tesi Nis. 03, 2010 10:28 pm

S.A
Merhaba

boşluk olduğuna şüphelendiğiniz size çubukların hiç bir yerde hareket etmediği halde sizi sürükleyip götürdüğü bir yerde veya bir noktada kazı yapıldığı halde neticeye ulaşılmadığı sözünüze kaç m derinliğe indiğinizi sormakla ve bu indiğiniz derinliğe inerken toprağın yumuşak mı yada sert olarak mı karşılaştığınızı öğrenmek isterim.Büyük ihtimalle mineralli bir toprak yapısı ile yada derinlerde bir su yoluna rastladınız.
Normalde boşluk bulmakta idealdir çubuklar kullanmasını iyice öğrendikten sonra neticeye ulaşmamakta zorluk yoktur.Birde klasik bir soru yakınlarında 50 - 100 m uzaklıkta bir akarsu dere kuyu varmı çünkü bunları besleyen yeraltı suyuna da yönlenmiş olabilir.
saygılarımla
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: Geri: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimePtsi Nis. 05, 2010 10:46 pm

tşk ederim cantar ustam 2 metre olarak kazmaya başladıgım yerde üst verimli toprak yanı 50 cm kadar taşlık ve toprak çok yumuşakdı ondan sonra toprak sertleşti yeşil kayrak derler burda kazmayla zorlanıyosun ama neticede pul pul cıkıyo bir metreden sonra cubuklar ters baklava dilimi vermeye başladı yön dedim hangi yöne dönersem döneyim anyı şekli verdi bu kafamı çok karıştırdı bu şekilde yön degiştirince başka yöne gidiyodu onu gectim ustam bir bucukmetrede falan daha önce hic kazılmadını anladıgım bi toprak halini aldı yanımda ilk defa gelen arkadaşların şevkini kırmamak icin bi acıklamada yapmadım oraya cubukların cekimi var aynı arazıde üst üste binip aşagıya inme hareketini 5 yada 6 yerde yapıyo arazi harika yüksek bi tepenin en zirve noktası ve düzlük bi yer traktörle tarla sürerke her yer kiremit kırıgı oluyo yazılı taşlar bulduk capa yaparken kadınlar bizasn parası buldu üzerinde imparatore yazıyodu hatırladıgım kadarıyla ustam bana yardımcı olursan sevinirim cantar ustam tşk ederim
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: Geri: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimeSalı Nis. 06, 2010 6:27 pm

arkadaşım yüksekçe bir tepe üzerinde dediğine göre büyük bir ihtimalle bir haberleşme işinde kullanılan gözetleme kulübesi amaçlı yapılmış alandasın kiremit tuğla çıkması bana onu çağırıştırıyor.Bir ihtimalde kiremitle tuğla ile yapılmış mezar olabilir.Bu tuğlalar 55*50 cm ebadı 6 cm kalınlığında olanları olduğu gibi daha kalın olanlarıda var.Üzerlerinde mühür olanları bizzat gördüm burada sanırım tek tek yapabileceğin bir cihazla bir şeyler elde edersin kanaatindeyim.
Çubuklar ile olan çalışmana gelince yanılma doğrulama metodu ile sonunda iyi bir çubuk kullanıcısı olursun.Bir çubuk sistemi bir yerde hiç bir hareket etmezken ve bu hareketi bizzat gözlemlerken çubuklar çalışmıyor diyen arkadaşlarımız var.Bir çalışma dönemi süresince netice alınacağınıza inanıyorumBen çubuklara inanırım ve nasibin varsada bulursun inşallah
saygılarımla

bi soruda benden Pottery5521

pişmiş topraktan yapılmış küp testi parçaları

bi soruda benden Stamps5885

bi soruda benden Stamps5886

bi soruda benden Brick5235

bi soruda benden Brick5236

pişmiş topraktan yapılmış roma dönemine ait tuğla ve kiremitler bunların üzerinde imalatı yapan kişilerin isimlerinin kayıt edilmiş olmasıda ilginç
alameti farika te o zamanlarda varmış.

bi soruda benden 3478090127_77cc15bc7b_b

bi soruda benden 3309464980_6c41016943

Pan ve Keçi: Romalılar bu 24 gibi Pan at cinsi Capra üyesi ile frisky alma "yüksek mermer tasvir bahçe heykel, belirgin tadı vardı Ulusal Arkeoloji Müzesi. (San Suzie tarafından Resimler.)
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: Geri: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimeÇarş. Nis. 07, 2010 5:44 pm

cantar ustam elimde iyi bi tek tek yok nokta 106 dedektör var hic tek tek calışmasıda yapmadım bi cukurda denedim onu derine indikce lazım oluyo ama 170 de altın diye verdigi yerin 50 cm sinden at nalı cıkınca catıya attım onu ve elime almadım faydası olurmu bilmiyorum hafta sonu bi çalışma yapayım cubuklara güveniyom ben inanıyom herşeyden önemlisi çok ugraştım cubuklar icin cubuk yapımı icin başardım cekiyoda nasip inş tşk ederim ustam yardımların icin allah gönlüne göre versin
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: Geri: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimePerş. Nis. 08, 2010 2:15 am

Düşüncelerin ve temennilerin için sağol Allah razı olsun
Allah senin de tüm inananlarında gönlüne göre versin
saygılarımla
Misafir
Misafir

bi soruda benden Empty
MesajKonu: Geri: bi soruda benden   bi soruda benden Icon_minitimePerş. Kas. 11, 2010 5:08 am

ben son fotya bır sey yazmak ıstıyorum,eskıden keçılerı böle mı sagıyorlardı kı Smile

bi soruda benden
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» MUTLULUK VERECEK 25 ayrıntı
» TAKDİR SİZDEN EMEK BENDEN