DEFİNECİLER AKADEMİSİ
ÖNCELİKLE SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ...
SİTEMİZDEN YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUNUZ..
AKSİ TAKTİRDE SİTEMİZİN İÇERİĞİ TAM OLARAK GÖRÜNMEYECEKTİR...
DOLAYISI İLE SİTEMİZDEKİ İŞLENMEKTE OLAN KONULARI ve KONULARA YAPILMIŞ OLAN YORUMLARI GÖREMEZSİNİZ.
PAYLAŞIMLARA KATILAMAZSINIZ PAYLAŞIM YAPAMAZSINIZ ..
SİZ GELİN EN İYİSİ ÜYE OLUN...
SIKINTI ZORLUK YAŞAMAYIN..
LÜTFEN GEÇERLİ MSN ADRESİ VERİN..
ÜYE OLDUKTAN SONRA TÜM REKLAMLAR ENGELLER GİZLENECEKTİR..
SANAL ALEMİN NİMETLERİNDEN FAYDALANARAK GİZLENEREK KÜFÜR KAFİR ETMEKLE İNSANLARI KIRMAKLA İNCİTMEKLE AŞAĞILAMAKLA BİR YERE VARILMAZ O SİZİN YETİŞTİRİLME ŞEKLİNİZİN AHLAK YAPINIZIN BASİTLİĞİNİZİN İNSAN OLAMAMANIZIN VERDİĞİ BİR ÖLÇÜYÜ GÖSTERİR..
LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

SAYGILAR : SİTE YÖNETİMİ

DEFİNECİLER AKADEMİSİ
ÖNCELİKLE SİTEMİZE HOŞGELDİNİZ...
SİTEMİZDEN YARARLANMAK İÇİN ÜYE OLUNUZ..
AKSİ TAKTİRDE SİTEMİZİN İÇERİĞİ TAM OLARAK GÖRÜNMEYECEKTİR...
DOLAYISI İLE SİTEMİZDEKİ İŞLENMEKTE OLAN KONULARI ve KONULARA YAPILMIŞ OLAN YORUMLARI GÖREMEZSİNİZ.
PAYLAŞIMLARA KATILAMAZSINIZ PAYLAŞIM YAPAMAZSINIZ ..
SİZ GELİN EN İYİSİ ÜYE OLUN...
SIKINTI ZORLUK YAŞAMAYIN..
LÜTFEN GEÇERLİ MSN ADRESİ VERİN..
ÜYE OLDUKTAN SONRA TÜM REKLAMLAR ENGELLER GİZLENECEKTİR..
SANAL ALEMİN NİMETLERİNDEN FAYDALANARAK GİZLENEREK KÜFÜR KAFİR ETMEKLE İNSANLARI KIRMAKLA İNCİTMEKLE AŞAĞILAMAKLA BİR YERE VARILMAZ O SİZİN YETİŞTİRİLME ŞEKLİNİZİN AHLAK YAPINIZIN BASİTLİĞİNİZİN İNSAN OLAMAMANIZIN VERDİĞİ BİR ÖLÇÜYÜ GÖSTERİR..
LÜTFEN ÜYE OLUNUZ...

SAYGILAR : SİTE YÖNETİMİ

DEFİNECİLER AKADEMİSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
DEFİNECİLER AKADEMİSİ

DEFİNE DEFİNECİLİK VE KOLEKSİYONERLİK TREASURE, ANT ANCİENT COİNS

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  DEFİNE İŞARETLERİ VE ANLAMLARIDEFİNE İŞARETLERİ VE ANLAMLARI  
DEĞERLİ ÜYE ARKADAŞLARIMIZ YENİ YÖNETİMLE DEĞERLİ ÜYE ARKADAŞLARIMIZLA HER KONUDA BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ İYİ FORUMLAR
DEGERLİ ÜYELERİMİZ DİĞER KOLEKSİYONERLER SİTEMİZDEDE ÜYE KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR HANGİ KATAGORİDE KOLEKSİYON YAPIYORSANIZ VE ELİNİZE GEÇEN SİKKE VE OBJELERİNİN ORTALAMA FİYATLARINI ÖĞRENMEK İSTİYORSANIZ BİZE AİT OLAN wwwdefinecilerkulubu.com ADRESİNE ÜYE OLARAK PAYLAŞIMLARINIZI YAPABİLİRSİNİZ..
En iyi yollayıcılar
catterpillar (457)
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Vote_lcapEY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Voting_barEY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Vote_rcap 
kepenekli çoban (370)
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Vote_lcapEY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Voting_barEY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Vote_rcap 
BURAKBEY (347)
hattap (345)
aslan54 (300)
MAMİ (266)
SİMBAT (154)
menderes1278 (153)
selim (111)
aslicix67 (109)
kontrol paneli
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın ConfigureProfiliniz
Bilgiler
Seçenekler
İmza
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Kwalletmanager Sosyal
Arkadaş ve Tanınmamış
Üye listesi
Grup
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Newmsg Özel Mesaj
Gelen Kutusu
ÖM Gönder
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Kthememgr
Gözlenmiş Konular
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 197 kişi C.tesi Tem. 29, 2017 12:23 pm tarihinde online oldu.
En son konular
» Kahpe saldırı bezele karakol baskını
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeSalı Şub. 01, 2011 1:31 am tarafından kepenekli çoban

» Ashab,ı Kehf,
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePtsi Ocak 31, 2011 3:50 am tarafından kepenekli çoban

» ÖNERİLERİNİZ VE İSTEKLERİNİZ
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePerş. Ocak 20, 2011 1:28 am tarafından kepenekli çoban

» DEFİNECİLİK İŞİ PROFESYONELCE YAPILIR RUHSATLI VE BİLİNÇLİ
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePaz Ocak 16, 2011 7:26 am tarafından sakin adam

» İKİNCİ EL CİHAZ ALIM SATIMI VE TAKASI
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePaz Ara. 26, 2010 2:17 am tarafından kepenekli çoban

» ücretsiz vbullettin sitesi kurmak resimli anlatım,,
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 4:18 am tarafından menderes1278

» ITALYA ROMA NARNI
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeCuma Ara. 10, 2010 12:26 am tarafından kepenekli çoban

» İlginç bir saat‏
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePtsi Kas. 29, 2010 11:41 pm tarafından Misafir

» Büyük Sırrın Arkeolojik Keşfi: Nuh Tufanı.
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 5:15 am tarafından kepenekli çoban

» BULANLAR BULUYOR AMA TEK TEK AMA FARKLI ŞEKİLLERDE
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 4:20 am tarafından Misafir

» Rüyada Define Görmek.
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePaz Kas. 28, 2010 3:52 am tarafından Misafir

» kıyamet günü
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeC.tesi Kas. 27, 2010 4:34 am tarafından Misafir

» AYAK İŞARETİ (çözülmüş)
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 11:27 pm tarafından kepenekli çoban

» 7 DELİK Lİ TAŞ ve TAŞ YIĞMA
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 7:04 pm tarafından Misafir

» Arkeolojik Terimler Sözlüğü.
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeCuma Kas. 26, 2010 2:18 am tarafından menderes1278

» MEZAR ÖRNEKLERİ VE MEZARDAN ÇIKAN HEDİYELERİ
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 11:52 pm tarafından Misafir

» bir ruhsatlı define kazısından hikayeler
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 3:38 am tarafından Misafir

» 3 Yaşında Define Buldu..
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 2:43 am tarafından Misafir

» Göz testine buyrun... !!!!
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePerş. Kas. 25, 2010 2:16 am tarafından Misafir

» FAYDALI LİNKLER
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 8:43 am tarafından kepenekli çoban

» Define Arama İle İlgili Yasal Dayanaklar.. "Define arama ruhsatnamesi"
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:23 am tarafından menderes1278

» Bulunan Defineye Paha Biçilemiyor
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:07 am tarafından Misafir

» ALAN TARAMALAR ,,
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 5:02 am tarafından Misafir

» minelap 4500
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 4:00 am tarafından kepenekli çoban

» burada ne görüyorsunuz
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 2:43 am tarafından Misafir

» Cennet annelerin ayakları altındadır
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 24, 2010 1:15 am tarafından menderes1278

» MEYVA YETİŞTİRİCİLİĞİ
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeC.tesi Kas. 20, 2010 12:23 am tarafından Misafir

» Piramitlerin Sırrı.
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeCuma Kas. 19, 2010 7:17 pm tarafından Misafir

» Denizli-sandıras dağı-define hayaliyle gölü boşalttılar
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimePerş. Kas. 18, 2010 2:40 am tarafından kepenekli çoban

» Tarihten en güzel laf koymalar
EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Kas. 17, 2010 7:14 pm tarafından Misafir

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
google
hitsaati web trafik hizmetleri
döviz
HABERLER
KOD
hava durumu

EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın

3 posters
YazarMesaj
hattap
Vip Özel Üye

Vip Özel Üye
hattap

Erkek Yaş : 55
İş/Hobiler : jeolog
başarı sistemi : 8
uyarı yok

EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Empty
MesajKonu: EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın   EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 2:42 am

[b][i]selamünaleyküm

AÇLIK, nefsini terbiye, riyazet ve zühd ayı olan mübarek Ramazan'da kilo alıp semirenlere...

Hem oruç tutan, hem de gıybet ederek ölü eti yiyenlere...

Belediyenin kurduğu Ramazan Etkinlikleri çarşısında güpe gündüz yemek ve çay satan, yemek yiyip çay içen saygısızlara...

Camilere ve türbelere çıplak, seksî kıyafetli turistleri ve yerlileri sokanlara...

Büyük Cami'de bir saat süren yatsı ve teravih namazı esnasında çocuklarını ciyak ciyak bağırtıp ağlatarak cemaatin huzurunu bozanlara...

Hoparlörleri sonuna kadar açarak zelzele gibi Ezan okuyanlara...

Mübarek ibadet ayında iftardan sonra Şûlebaz kültür binasında, Dine ve Şeriata aykırı karılı erkekli toplantılara katılıp eğlenenlere...

Dinimizin lüks ve israf yasağını ayaklar altına alarak adam başına 125 liralık iftar yemeği yiyenlere.

Vatandaşlar iftara yetişmek için çırpınırken, trafiği kesip eskort arabalarının canhıraş çığlıkları içinde devlethanelerine iftara yetişen devletlilere...

Şu mübarek rahmet ayında, rant için ormanları ve içlerindeki binlerce çeşit böceği ve hayvanı yakan para hırsıyla kudurmuş ve gözleri dönmüş canavar ruhlu eşkiyaya...

Kalitesiz döner sattığı halde "Nefis Döner Bulunur" yaftası asan aldatıcılara.

Cami kapılarında makbuzsuz, hesapsız, kitapsız para toplatanlara...

Para hırsıyla dine aykırı şişirme kitapları din kitabı diye satarak cahilleri saptıranlara...

Hem dindar ve sofu geçinip, hem de Allah'ın yap dediklerini yapmayan, yapma dediklerini yapan; nefislerinin kaprislerine köle olanlara...

Ramazan'da namaza başlayıp, Bayram'dan sonra terk edenlere...

Rüşvet, yolsuzluk, haram rant, alavere dalavere, soygun, komisyon, hortumlama, ihalelere fesat karıştırma işlerine kutsal ayda da devam edenlere... (Şerefsizler, bari bir ay bu konuda tatil yapın...)

Öncelikle fukaranın ve miskinlerin hakkı olan zekâtlara, fıkha ve şeriata aykırı olarak el koyanlara...

Benim şeyhim senin şeyhini döver aptallıklarıyla vakit öldürüp enerji heba edenlere...

Cemaatini, hizip ve fırkasını, kliğini din yerine koyan hattâ dinin üzerinde tutan şaşkınlara...

Oruç tutmayanlar için inşaAllah tutarlar diye dua edeceğine, onlara sövüp sayanlara...

Dehşetli lüks iftar ziyafetleri verip, bunlara hep zenginleri çağırıp, bir tek fakir bile çağırmayan vicdansızlara...

İftar çadırının kapısında "Ey ahali!.." Duyduk duymadık demeyin, bu akşamki iftarı zengin oğlu zengin, paradar maldar ve fülus-sever Hacı Gani bey vermektedir..." diye gümbür gümbür davul çaldıranlara...

Yünden bir topuz yapıp, bunu saçına ekleyip, üzerine gökkuşağı gibi eşarp bağlayıp ve bu şekilde Peygamberimizin ihtar ve uyarısına hedef olan deve hörgüçlü sözde tesettürlü bayanlara...

Cümleten teessüfler ederiz...
[/i][/b]
MAMİ
Vip Özel Üye

Vip Özel Üye
MAMİ

Erkek Yaş : 51
İş/Hobiler : av,balık,hız,motor,define
başarı sistemi : 3
uyarı yok

MesajKonu: Geri: EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın   EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 5:33 am

S.A...Dostum;"KIRMIZI KART YİYENLER" yada "CEHENNEM MÜDAVİMLERİ" yada " CEHENNEMİN V.İ.P LERİ" gibi bi başlık uygun olurmu?...Ne dersin?...Senin bu hassasiyetine hayrenlık duymamak mümkün mü?...ALLAH senden iki cihanda binlerce kere razı olsun...
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın   EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 5:03 pm

Hattap dostum
İşte bunlar hep okuduğumuzu anlıyamamaktan gördüğümüz halde gördüğümüzü idrak edememizden işittiğimiz duyduğumuz halde anlam veremediğimizden kokusunu aldığımız halde ne olduğunu kavrayamamızdan dokunduğumuz halde varlığına yokluğuna karar veremediğimizden tatmak istediğimiz halde tadını alamadığımızdan çünkü en önemli şeyi inancımızı yitirmemizden kaynaklanıyor.Zira tamamen boş şeylerle kendimizi oyalıyor beynimizi aklımızı meşgul ediyoruz.

Mükemmeliyet gerçek anlamda insan olabilmeyi insanca yaşayabilmeyi insana yakışan davranışlar sergileyebilmenin içinde saklıdır.
Bu da Hayatın içinde çeşitli şekillerde yaşam formlarının bulunduğu Dünya'da gerek doğaya gerek doğanın içerisindeki yaşam formatlarına saygılı olmakla deger bulur.

Sokakta bir cemiyet içerisindeki insanlara sormuş olsak senin dinin nedir.%90 ı Elhamdulillâh Müslüman'ım der ve Sorduğumuzda Allah İnancının öğretilmesi emir ve yasakların içinde yazıldığı anlatıldığı Mukaddesi olan Kitab'ı nın Kurân-ı Kerim olduğunu söyler ve İslâm dinini İslâmiyeti temsil ettiğini Müslüman olduklarını söylerler.
Ama anlamadığım şey kendilerini Bu şekilde somutluyan sıfatlıyan kişiler niçin temsil ettikleri dinin vecibelerini niçin yerine getirmezler Kurân-ı Kerim in dışında başka kişilerin kendi anlayışlarına idraklerine göre yazdıkları değişik kitaplara makalelere göre davranırlar.

Kurân-ı Kerimin dışındaki Kurân-ı Kerim i içerdiği söylenen makaleler yazılar içeren bu kitaplar ne kadar doğrudur tartışılır ama kurân-ı Kerim asla tartışılamaz çünkü Allah katından Rabbimizin elçisine elçi olarak seçtiği Hz.Muhammed'e (A.S)indirilmiştir.Onun teliğ etmesi için tüm insanlık alemine bilinçlendirilmesi amacı ile indirilmiştir.
Sadece Ali ye Hasan'a Hüseyin'e Ömer'e
indirilmemiştir.
Niçin ona indirilmiş diye sorabilirmiyiz asla soramayız bizi ve her şeyi kainatı yaratan Allah onu tercih etmiş Yaratıcıyı Kadim olan Rahman olan Rahim olan Malik el mülk olan Allah'ı niye Hz.Muhammedi seçtin diye sorgulamak gibi bir lüksümüz olamaz .
Şüphesizki O doğru olanı en en iyiyi en iyisini bilendir.
Demek oluyor İslamiyeti Kurân-ı Kerim i özellikle Hz.Muhammed e vahiy yoluyla indirmiş başkalarını kendimize örnek almıyacağız Hz.Muhammedin Peygamberimizin hal ve davranışlarını uygulayacağız onun yaşayış tarzını benimsiyeceğiz ama bu demek değil ki o devirde yaşanan giysileri kılık kıyafeti giyeceğiz islamiyete islama yakışmıyan davranışlarda bulunacağız o devirde o tip giysiler vardı onlar giyiliyordu bu zamanda daha değişik giysiler var bunlar giyiliyor.
Cüppe potur sarık bunlar geçmiş zamanda kullanılan giysiler.
Çağa asra yaşanılan zamana uygun Giysi derken de insanların dikkatlerini çekecek onları cinsel yönden etkiliyecek saklanılması gereken na mahrem yerlerin açılması da değil tabii ki.
Yemek yenilirken tek bir kaptan herkesin elleriyle aynı kaptan yemek yemesi bulaşıcı hastalıklarla hastalanma riskinin arttırılması da değil .
Baş örtüsü baş örtüsü deyip duruyoruz şu anda rengarenk bir sürü baş örtüsü giyen kardeşlerimiz ablalarımız annelerimiz etrafta dolaşıp duruyor bu başörtülerinin şekilleri bağlanma sı şu bilmem neci bu bilmem neci diye adlandırılıyor.
Bu tip baş örtüsü kullanan bu kardeşlerimiz ablalarımız annelerimizin bir çoğu da çok uzak bir mesafeden bile kendilerine bakılması dikkat çekici vücutlarının tüm hatlarını belli edecek derecedeki giysilerini parlak ışığı yansıtan giysileri ile tesettür örtünmek anlayışını tamamen zedeleyen bir şekile getirmekte
Peygamber efendimiz şekilciliğin her türlüsünü put perestlik olduğunu söylemiş ve kendiside bir zaman saçını uzatmış bir zaman kısaltmış bir zaman sakallarını uzatmış bir zaman sakallarını kesmiş sakallarını hiç bir zaman 2 parmak uzunluğunun dışında bırakmamıştır bu konuda bir çok belge anlatım vardır:
Asla kendisinin tasvir edecek kendisini anlatacak resimlerini yaptırtmamış bırakmamış kendisinden sonra yaşayacak anlattığı tebliğini yaptığı dinin devamını sağlıyacak olan bizlerin yanlış davanışlar içine girmememiz için bu şekilde davranmıştır.
Kendisi için anlatılanlar içinde benim için söylenenler Kurân-ı Kerim e uyuyorsa doğrudur bendendir bendedir demiştir.
Burada Kurân-ı Kerim in uyulması gereken tek kaynak olduğunu bir kez daha ifade etmiştir.

Kurân-ı Kerim de sizden öncekilere de emr olunduğu gibi namaz'ınızı kılınız.

اقامةالصلاة; İkametü's-Salat
Namaz İslam dininde bir ibadettir.
İslami doktrine göre İslam'ın beş şartından biri olarak nitelendirilir.
Kurân'a göre günün belli vaktilerinde ve abdest şartını yerine getirerek namaz kılınması gerektiği belirtilmiştir.
Kurân ayetlerine göre namaz bir temizlenme aracıdır.
Aynı zamanda Allah'ı anarak teslimiyetini yaratacıya gösterme biçimdir.
Kurân'a göre namaz İbrahim Peygambere öğretilen bir ibadet şeklidir.
Allah inancını tevhid çerçevesinde kabul etmiş her müslümanın öncelikle yerine getirmesi gereken bir ibadettir ve bu bakımdan dinde yeri çok önemlidir.
Kur'ân-ı Kerim'de ;
"Sana vahyolunan kitabı oku, namazı dosdoğru kıl. Gerçekten namaz, hayasızlıktan ve fenalıktan alıkoyar." buyurulmaktadır.
Hadislere göre Namaz dinin direğidir hadisi bu ibadetin önemini göstermektedir.
Emevi sonrası
Sünni fıkıhçılara ve hadisçilere göre, Kurân-ı Kerim'den sonra, İslam dininin en önemli yazılı kaynağı olarak kabul edilmiş olan Sahih-i Buhari de geçen bir hadis şöyledir :
Nebi dedi:
Sizden herhangi birinizin kapısı önünde bir nehir bulunsa, ve o kimse nehirde günde beş defa yıkansa kendisinde kirden bir şey kalır mı?
Dinleyenler:
"Hiç kir kalmaz Ya Rasûlallah!" diye cevap verdiler.
Peygamberimiz:
"İşte beş vakit namaz da buna benzer, Allah namazla günahları siler." buyurdu.

Ergenlik çağına girmiş her aklı başında müslümanın, farz olan namazları kılması İslam inancının gereğidir.

Manevi Temizlik (Hadesten Taharet): Namazdan önce abdest, gerekli hallerde ise gusül abdesti almak.

Maddi Temizlik (Necasetten Taharet): Namaz kılacak kişinin, bedeninde, üzerindeki elbisede ve namaz kılacağı yerde pislik varsa bunları temizlemek.

Örtünmek (Setr-i Avret): Namaz kılacak kişinin vücudunda örtünmesi gereken yerleri örtmesi. (Erkeklerin göbek ile diz kapağı arasını (dizkapağı dahil), Kadınların yüz, el ve ayaklardan başka vücudunun her tarafını örtmeleri gerekir)

<LI>2:238 :Namazlara hele orta namazına dikkat edin ve Allah için boyun eğerek kalkıp namaza durun.Hûd Sûresi 114. Ayet:
11:114 :“Gündüzün her iki tarafında ve geceye yakın olan saatlerinde namaz kıl!

Muhakkak ki, iyilik kötülükleri giderir. Bu ise, düşünebilenlere bir öğüttür.”
İsra Sûresi 78. Ayet:
17:78 :Güneşin batıya kaymasından, gecenin kararmasına kadar namazı kıl, bir de sabah namazını kıl.

<LI>
Çünkü sabah namazında, gece ve gündüz melekleri hazır bulunur.

Evet Namaz konusunda gerçek anlamda Allah İnancı ile Namaz kılan bir insan neler yapamaz onu paylaşalım

Öncelikle ağzından Allah adı Allah kelamı çıkan bir insan asla kötü Allah'ın gücüne gidecek hal ve davranışlarda bulunamaz.

Küfürlü insanları rencide edecek şekilde konuşmaz konuşanlara yaptığının yanlış olduğunu hoş olmadığını anlatır Kavga etmez kaba kuvvet güç kullanmaz.

Asla yalan söylemez yalana baş vurmaz

Asla gerek üzerindeki giysileri olsun gerek kullandığı günlük eşyaları olsun veya bedensel olarak daima temiz olmak mecburiyetindedir.

Ticaret ile rızkını temin ediyorsa asla ticarette yalana hileye eksik tartmaya meyil etmemeli dürüst doğru diğer insanlara örnek olmalıdır.

İnsanları olduğu yaşadığı çevreyi doğayı doğada yaşıyan hayvanları bitkileri canlı cansız her şeyi korumalıdır.

Asla ihtiyacı olmadığı halde kendisine bir zarar vermeyen bir canlıyı av olarak avlamamalı öldürmemelidir.
Onu kendisine zarar vermeyecek bir engellemenin çarelerini aramalıdır.

İnsanların haklarını zamanlarını çalmamalı onlara faydalı şeyler öğretmeli onları her türlü tehlikelerden korumalıdır.

İman tam olmalı
eksik iman olmamalı
ya Allah bana bundan günah yazacaksa yazsın dememeli
ben namazımı kılıyorum oruç tutuyorum zekat veriyorum hacca da gittim demek fakat kul hakkı yemek riya yapmak gıybet yapmak hileye yalana başvurmak insanları küçük görmek aşağılamak onların eksiklikleriyle alay etmek gibi hareketlerde bulunmamalı
sevgi dolu olmalı yaratılmış olan her şeye saygı duymalı

daha yazılacak çok şey var ama bu günlük bu kadar.

sayğılarımla</LI>
hattap
Vip Özel Üye

Vip Özel Üye
hattap

Erkek Yaş : 55
İş/Hobiler : jeolog
başarı sistemi : 8
uyarı yok

MesajKonu: Geri: EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın   EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 5:29 pm

selamünaleyküm amca emeğine sağlık sağolasın
menderes1278
Yönetici

Yönetici
menderes1278

Erkek Yaş : 48
İş/Hobiler : defineci
başarı sistemi : 4
uyarı yok

MesajKonu: Geri: EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın   EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın Icon_minitimeÇarş. Nis. 14, 2010 9:54 pm

ellerinize ve yüreğinize sağlık...

EY AHALİ!...buna bir başlık bulamadım başlığı siz yazın
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Yazın Açıkta Satılan Gıdalar Daha Çok Hasta Ediyor